#1 2008-11-13 18:53:33

Sasuke Uchiha

http://i37.tinypic.com/2vbrcqg.jpg

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 52
Punktów :   

Miejsca

Miejsca

Akademia ninja
W tym miejscu uczą się najmłodsi adepci. Każdy kto chce stać się shinobi musi regularnie chodzić do akademii. Szkoła ma za zadanie nauczyć podstawowych rzeczy, jakie powinien znać każdy ninja. Wiadomo, że nie każda akademia posiada tylko i wyłącznie uczniów chcących się uczyć. Znajdą się i tacy, którzy chcą rozluźnić atmosferę. Chcą by lekcje nie były nudne. W skład kadry wchodzą Jounin'owie, którzy wybrali drogę nauczania następnych pokoleń. Nie oznacza to jednak, że w czasie zagrożenia nie będą mogli brać udziału w obronie tego co najcenniejsze - swojej wioski. Również do tego najmłodsi są przygotowywani. Akademia nie jest szkołą niewolników. Uczęszczają do niej ci, którzy wiedzą czego chcą w życiu - bycia ninja.

Na podsumowanie nauki w akademii jest egzamin, przez który muszą przejść wszyscy adepci, bez wyjątków. Każda szkoła ma swoje zasady i według ich upodobania wybierają co ma być na takim egzaminie. W przypadku akademii w Wiosce Ukrytego Liścia uczniowie musieli wykonać technikę Bunshin no Jutsu. Po zakończeniu całego testu, od swoich nauczycieli, dostają ochraniacze na głowę ze znaczkiem wioski. Niestety, znajdą się i tacy, którzy przez te lata w szkole niczego się nie nauczyli. Poprzez oblanie tego egzaminu skazani są na następny rok nauk. Będą się uczyć tak długo aż uda się zaliczyć końcowy test.

Las śmierci
Forest of Death, znany również pod nazwą Miejsce drugiego egzaminu selekcji Chuunin'ów. W tym miejscu toczy się akcja kilku odcinków. Jednak żeby przystąpić do uczestnictwa, na tym terenie trzeba wypełnić formularz. Zawiera on specjalne zezwolenia i inne różne rzeczy. Jest tak, ponieważ egzaminatorzy nie chcą być, przez brak potwierdzenia, za wszystkich odpowiedzialni. Cały Las Śmierci ogrodzony jest wysoką siatką, w której znajdują się 44 bramy. Każda z nich jest przypisana jednej drużynie. Zasady tego egzaminu są dość proste. W tym lesie należy przetrwać pięć dni i zdobyć dwa zwoje. W centrum lasu, znajduje się wieża. Jest to miejsce zbiórki tych drużyn, którym uda się zebrać dwa zwoje - Ziemia i Niebo. Wiadome jest, że dostanie się do samej wieży nie będzie łatwe. Tuż przed samym przejściem przez rzeczkę, zostały rozmieszczone liczne pułapki. Przykładem jednej z takich pułapek jest iluzja. Polega ona na powstawaniu iluzjonistycznych miejsc, dające do zrozumienia, że idzie się w dobrym kierunku. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Okazuje się, że przez cały czas krążysz w kółko. Czasami trudno zauważyć, że jest się ofiarą jednej z nich. Nad całym nadzorem w tym lesie czuwają egzaminatorzy, którzy mają swoje niby centrum dowodzenia. Niekiedy zdarza się, że do akcji będą zmuszeni wkroczyć ninja Anbu.

Fauna i flora
Na ten temat można się troszkę rozpisać. Myślę, że napiszę to co najważniejsze. Pierwsze co zamierzam opisać to będzie szata roślinna. Wszystko w tym lesie jest duże. Na pewno każdy z was wie jak wyglądają drzewa. Będąc w tym lesie widzimy je (nawet) trzy razy większe. Oprócz tego w tym lesie można zobaczyć wiele innych rzeczy, które mają normalne wymiary. Owoce, dostępne w tym miejscu są jadalne. W niektórych przypadkach znajdą się i takie pokarmy, mogące zaszkodzić zdrowiu uczestnikom. Ogólnie można powiedzieć, że teren znajdujący się w tym lesie jest dość równinny. Niektóre akcje walki drużyn rozgrywane są na gałęziach na wysokości kilkunastu metrów nad ziemią. Oczywiście przez te walki, wiele drzew jest niszczonych, przez co cierpi cała szata roślinna.

Zwierzyna... co tutaj dużo mówić. Tak samo jak z drzewami. Jest ich sporo, a na dodatek są również większe od normalnych zwierząt. Weźmy na przykład takiego węża. Jest on tak gigantycznych rozmiarów, że jest zdolny jeść ludzi. Oprócz węży można jeszcze spotkać ogromne stonogi, które nie jednego mogą doprowadzić do wymiotów. Zapewne istnieje jeszcze wiele innych stworzeń, żyjących w tym lesie. Schodząc kilka poziomów niżej zatrzymujemy się przy organizmach zamieszkujące wody. Rybki, pływające sobie w rzeczkach są już normalnych wymiarów. Występują w dużych grupach, dlatego też łatwo można sobie coś złowić.

Monument Hokage
Wielka skała, znajdująca się w centrum wioski. Z każdego miejsca w Konoha-Gakure jest ona widoczna. Znajdują się na niej podobizny wszystkich władców Wioski Ukrytego Liścia. Na początku serii monument został lekko zniszczony przez Naruto. Ten przez takie czyny chciał na siebie zwrócić uwagę wszystkich ludzi w wiosce. Podczas wojny pomiędzy wioskami Liścia, Dźwięku i Piasku, posłużył jako schronienie dla najmłodszych mieszkańców. Poza tym były tam umieszczane kobiety z dziećmi oraz starostwo. Działo się tak, ponieważ zadaniem wrogów było wymordowanie wszystkich, by raz na dobre zniszczyć to co stworzyli Shidaime wraz z Nidaime. Anomalią jest to, kiedy 3rd Hokage cierpiał w walce z Orochimaru, to na jego podobiźnie pojawiła się wielka szrama.

Stadion
Miejsce gdzie miał miejsce wielki turniej Egzaminu Selekcji Chuunin. Na tym właśnie stadionie miało zostać rozstrzygnięcie kto zostanie Chuunin'em. Tylko jedna osoba spośród kilku może dostać ów miano. Z każdej strony stadion otoczony jest wielkimi murami, co daje większe pole do manewru wszystkim uczestnikom. Wewnątrz niego znajdują się drzewa i inne roślinności, które mogą być przydatne podczas pojedynków. W jednej ze ścian znajduje się miejsce, gdzie wszyscy zawodnicy czekają na swoją kolej. Z tego niby balkonu mają widok na całą arenę. Dookoła stadionu, ze wszystkich czterech stron, znajdują się trybuny. Zasiadają na nich mieszkańcy wioski, a także goście z innych krajów. Jedna strona jest przeznaczona dla władców wioski. Na tej loży zasiadają przedstawiciele państw. W serii tymi przedstawicielami byli 3rd Hokage - w roli gospodarza, a także przywódca Wioski Ukrytego Piasku - Kazekage. W czasie wojny stadion został doszczętnie zniszczony.

Polana na trening
W tym miejscu miał test Kakashi'ego. Sprawdzał on umiejętności Naruto, Sasuke i Sakury. Piękny pejzaż położony niedaleko centrum wioski. Na polanie, mniej więcej w środku, znajdują się trzy pale. Do jednego z nich zazwyczaj zostaje przywiązana osoba, która oblała egzamin. Podczas treningu Kakashi'ego był to Naruto. A kiedy Sarutobi-sensei (3rd Hokage) był jeszcze młody, do tego pala był przywiązany Jiraiya. Za tamtych czasów Sandaime był opiekunem, dzisiejszej legendarnej trójki ninja, Tsuande-sama, Orochimaru, a także Jiraiya'i. Można spekulować, że to jakiś zbieg okoliczności. Ciekawe czy Kakashi wzorował się na treningu starca.

Pomnik bohaterów
To miejsce w serii jest mało pokazywane. Za to jest bardzo znaczące dla niektórych bohaterów. W tym miejscu został pochowany najlepszy przyjaciel Kakashi'ego. Prawdopodobnie poległ podczas jednej z misji. Tak samo we wspomnieniach Iruki widzimy jak jako małe dziecko klęczy nad tym pomnikiem. Opłakuje śmierć swoich rodziców, poległych w boju z Kyuubi. W tym miejscu polegli shinobi, którzy poświęcili swoje życie dla obrony tego co jest dla nich najcenniejsze - swojej wioski. Z początku Naruto także marzył, by jego nazwisko znalazło się na tym kamieniu. Jednak kiedy się dowiedział dla jakich bohaterów jest ten kamień od razu zmienił zdanie. Miejsce to mieści się niedaleko polany, na której odbywał się test Kakashi'ego.

Wioska Gorących źródeł
Położona nieopodal Wioski Ukrytego Liścia. To tutaj Ebisu przyprowadził Naruto, celem udoskonalenie jego zdolności w posługiwaniu się Chakrą. Wioseczka ma raczej urbanistyczny charakter - w całości złożona jest z budynków o charakterze raczej miejskim. Oczywiście, nie można zapomnieć o gorących, naturalnych źródłach, w których temperatura dochodzi do 60 stopni Celsjusza. Okolica wioski jest bardzo malownicza, rociągają się lasy, w których biją małe źródełka z wodą czystą jak łza, a tu i ówdzie można znaleźć mniej, lub bardziej wysokie wodospady.

Szpital w Wiosce Ukrytego Liścia
Wbrew pozorom, akcja serii dość często przenosiła się właśnie do tego miejsca. Tutaj "rezydował" Rock Lee po przegranej walce z Gaarą, Sasuke, Choji, gdy zbyt dużo zjadł, a także Naruto po zmaganiach z Gamabuntą. Ów szpitalik do złudzenia przypomina nam te, które spotykamy w codziennej rzeczywistości - pielęgniarki, lekarze, aparatura podtrzymująca życie, maski tlenowe, szpitalne łóżka - deja vu. Z Szpital podzielony jest na dwa skrzydła, którymi są dwa oddzielne budynki, co sprawia, ze przejścia z jednego końca do drugiego zajmuje trochę czasu (wystarczy spojrzeć, ile zabrałko Sakurze dojście od Lee, który był w stanie bardzo ciężkim do Naruto, który po prostu potrzebował odpoczynku). Szpital posiada także coś w rodzaju "wybiegu spacerowego" dla pacjentów (to tam Lee mordował się pompkami, mimo swojego ciężkiego stanu).

Skały
Wznoszą się niedaleko Wioski Liścia. Wyglądem bardzo przypominają Kanion Kolorado - pełno tutaj bardzo wysokich, pionowych ścian skalnych, co sprawia, że wspięcie się na szczyt graniczy z cudem. Tutaj Kakashi hartował swoje ciało (do wspinaczki używał tylko nóg i jednej ręki!), tutaj także Sasuke znajdował się po ucieczce ze szpitale (później razem z Hatake tu ćwiczył) i wreszcie tutaj Gaara planował uśmiercić ninję z klanu Uchiha.

Kwatera główna jednostek specjalnych Konoha
Organizacja, która różni się od ANBU. Ich zadaniem jest ochrona mieszkańców wioski. Zajmują się wyłapywaniem kryminalistów, którzy nie stanowią zbyt dużego zagrożenia dla wioski. Na logu kwatery głównej znajduje się shuriken - symbol walki. Taki sam znaczek posiadają wszyscy członkowie na ramionach. Wewnątrz loga znajduje się emblemat rodu Uchiha. Jest tak ponieważ jednym z założycieli kwatery głównej w Konoha-Gakure był członek jednego z najlepszych klanów w tej wiosce. Zostało tak do dzisiaj. W tej organizacji pracował ojciec Sasuke i Itachi'ego.

Dolina Końca
Jest to granica pomiędzy dwoma krajami. Olbrzymie posągi przedstawiają dwie postacie. Pierwsza to sylwetka 1st Hokage. Natomiast informacje o drugiej nie są znane. Spekulować można z jakiego kraju pochodzi ta postać. Prawdopodobnie jest to jakiś wielki shinobi z sąsiadującego, małego państewka. Wiadomo tylko, że jest to granica pomiędzy Krajem Ognia, a innym (krajem gdzie znajduje się Orochimaru). Pomiędzy dwoma ogromnymi obeliskami znajduje się wodospad.

Ichiraku Ramen
Ulubione miejsce Naruto. Tutaj właśnie spożywa swój ulubiony posiłek - ramen. Jest to malutka knajpka, która mieści się w centrum Wioski Ukrytego Liścia. Obsługa jest bardzo miła, co dodaje klimatu temu miejscu. Od czasu do czasu Naruto może liczyć na darmowy ramen od gospodarza. Widać chłopiec zaprzyjaźnił się ze sprzedawcą.


Kwiaciarnia "Yamanaka"
Dość duży budynek, gdzie rodzina Yamanaka prowadzi swój interes - handel kwiatkami. Nawet sama Ino dorabia sobie poprzez prowadzenie sklepu. Sklep ma bardzo duży wybór kwiatów. Wiele roślinek mają swoje znaczenia. Dla przykładu kwiat z korzeniami zakładają czy ktoś będzie miał pech albo czy ktoś będzie chorował. W tym sklepiku Sakura kupowała kwiatka dla ciężko rannego Rock'a Lee, który został poturbowany w walce z Gaarą.

Wieża
Ta budowla jest umieszczona w Lesie Śmierci, gdzie odbywał się drugi etap Egzaminu Selekcji Chuunin. Wieża znajduje się na środku obszaru, gdzie do wejścia dzieli aż dziesięć kilometrów. Do tego pomieszczenia mieli dotrzeć Shinobi w przeciągu pięciu dni wraz ze zwojem Ziemia jak i Niebo. Tuż przed wieżą cały teren jest oblężony w różne pułapki. Wszystko po to, by utrudnić dotarcie do mety wszystkim uczestnikom.

Zamek Tanzaku
Zamek mieścił się w malutkiej wiosce o tejże samej nazwie w Kraju Ognia. Była to największa budowla, a zarazem była wizytówką tego miasteczka. Tuż przed spotkaniem Orochimaru, Kabuto z Tsunade, jego pomocnik przywołał ogromnego węża. Istoty te w mgnieniu oka zniszczyły ogromną budowlę tylko dlatego by zwrócić uwagę Tsunade i jej przyjaciółki, Shizune.


Siedziba Akatsuki (?)
Baza tejże organizacji mieści się nieopodal państw Ognia i Wiatru, a dokładnie w kraju leżącym pomiędzy tymi dwoma krajami - kraj Rzeki. Prawdopodobnie jest to ich azyl. Tutaj odbywały się narady członków Akatsuki i były podejmowane ważniejsze misje (przeważnie do złapania Junchuuriki). Czasem zdarzy się, że członkowie tej organizacji przebywają w tym miejscu tylko jako swój cień, a tak naprawde mogą znajdą się kilkadziesiąt kilometrów dalej. W Naruto widzimy jak jaskinia służy do przeprowadzenia procesu "wyjęcia" demona (Shuukaku) z Gaary. Jako pole ochronne służy do tego specjalne jutsu, które utrudnia dostanie się intruzom do środka.

Świątynia Nakano
Miejsce to znajduje się na terenie posiadłości klanu Uchiha. W niej znajdowały się najważniejsze sekrety związane z tym rodem. W głównym budynku Świątyni Nakano, w prawym tylnim rogu pokoju, pod siódmą matą tatami, znajduje się Zwój Sprawozdania klanu. Wewnątz niego, znajduje się wytłumaczenie pierwotnego celu doujutsu Klanu Uchiha, jego prawdziwy sekret. Mowa oczywiście o Mangekyou Sharingan. Zapewne to miejsce było znane większości członkom klanu, ale mało kto chciał się dostosować do prawdy. jaką w sobie przechowywało.


Imię: Sasuke
Klan: Uchiha
Wiek: 15
Urodziny: 23 Lipca
Wioska: Konoha-Gakure
Ranga: Hokage
Klasifikacja: Missin-nin
Grupa krwi: AB
Wzrost: 173.2 cm
Waga: 53.5 kg
Umiejętności: Sharingan
Specjalne techniki:
Chidori
Chidori Nagashi
Shishi Rendan,
Pieczęć: Cursed Seals Heaven
http://img113.imageshack.us/img113/9333/sealheavensealedgr9.gif
Mangekyo Sharingan
http://i31.tinypic.com/29oldmt.gif
Amaterasu
Susanoo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Wbtb proch z saletry potasowa czy pompka w akwarium musi czodzić cą dobe żelazny golem minecraft jak zrobić infanterie-regiment 73