#1 2008-11-13 18:57:51

Sasuke Uchiha

http://i37.tinypic.com/2vbrcqg.jpg

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 52
Punktów :   

Strój shinobi

Strój shinobi

Kieszonki na zwoje
Występują w kamizelkach używanych przez ninja z Wioski Ukrytego Liścia i Piasku, po lewej i po prawej stronie. Zwoje wyciąga się z łatwością otwierając kieszonkę ze spodu. Oprócz zwoi zmieszczą się w nich małe przedmioty.
Kabura na shurikeny
Przymocowana na takiej wysokości, żeby można było błyskawicznie sięgnąć po charakterystyczne dla ninja shurikeny.
Opaska/Ochraniacz na głowę - model tradycyjny
Jest symbolem stania się prawdziwym ninja. Zwykle pierwszą opaskę otrzymują świeżo upieczeni genini. Różni ninja noszą ją w różny sposób (np. jako pasek, na ramieniu, przekrzywioną, itp.). Umieszczona na głowie może stanowić dodatkową ochronę, dzięki metalowej płytce. 
Opaska/Ochraniacz na głowę - noszony przez Jiraiyę
Wyróżniają ją dwa małe różki i cztery niewielkie wypustki. Zrobiona najprawdopodobniej z kamienia lub metalu. Widnieje na niej znak kanji oznaczający "olej". 
Rękawica
Niektórzy ninja (np. Kakashi) używają specjalnych rękawic, służących do blokowania ciosów przeciwnika. Taka rękawica wzmocniona jest na wierzchu dłoni metalową płytką, którą można zablokować atak katany, czy odbić shurikena. 
Bandaże
Zwykle używane w celu opatrzenia ran, stały się także nieodłącznym elementem garderoby shinobi. Niektorzy ninja noszą je by zakryć pewne elementy swojej fozjonomii (np. Zabuza, Dosu). Służą jako warstwa ochronna oraz wspomagają podczas walki (Lotus). 
Strój Hokage
Składa się z dużego nakrycie głowy z symbolem oznającym "Hokage", przepaski na szyję, płóciennego pasa, długiej czerwonej togi oraz krótkiego płaszcza. Symbol na kapeluszu nie oznacza "Hokage", to kanji to "Hi", czyli ogień. Inni Kage noszą identyczne stroje różniące się tylko kolorem i symbolem.
Strój shinobi z Kiri-Gakure
W kamizelce brak typowych kieszonek na zwoje. Prawdopoodbnie została wzmocniona materiałem nieprzemakalnym. Noszona przez jouninów i chuuninów z Wioski Mgły. 
Kamizelka
Wykonana z mocnego materiału w kolorze zielonym, spełnia szereg funkcji. Przede wszystkim posiada liczne kieszonki, uchywty itp. dzięki którym Shinobi może trzymać niezbędne mu podczas akcji przedmioty. Po drugie służy, obok ochraniacza na głowę, jako swoisty identyfikator, na plecach Ninja ma wyszyty znak, symbolizujący jego pochodzenie. Warto zauważyć, że w serii noszą ją jedynie wojownicy od poziomu Chuunina wzwyż, więc możliwe, iż jest to pewnego rodzaju informacja o poziomie walczącego.
Gogle
Noszone tylko przez Naruto jak i członków "grupy" Konohamaru. Mają kształt podobny do tych, jakich używali lotnicy podczas pierwszej wojny światowej :) - zamiast tradycyjnej jednej szybki są dwie, każda na osobne oko. Służą jako ochrona przed piaskiem, silnym wiatrem, wodą (w umiarkowanym stopniu) czy błotem. 
Porcelanowa/drewniana maska
Ciężka i krucha, jeżeli została wykonana z porcelany, lub lekka, ale wrażliwa na uderzenia, jeśli jej podstawę stanowi drewno. Używana przez ANBU do maskowania swojej twarzy. Posiada jedynie cienkie szpary, przez które shinobi mogą widzieć. Mocowana za pomocą dwóch rzemieni (wyjątkiem jest ta, której używał Haku - on ją po prostu przykładał do twarzy i się trzymała!) 
Ciężarki treningowe
Specjalne obciążenia, które są zakładane na nogi, celem zwiększenia wytrzymałości i siły fizycznej takiego adepta. W czasach, w których rozgrywa się akcja serii, ta metoda treningu jest już uważana za przestarzałą i w sumie nic dziwnego - ciężarki to dość spore obciążenie dla ćwiczącego i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Używał ich Rock Lee.
Sakkat
Charakterystyczny dla krajów wschodu, słomiany kapelusz w kształcie mocno spłaszczonego stożka. W rzeczywistości był noszony przez chłopów uprawiających ryż, jako osłona od bardzo silnego słońca. Jest mocowany sznurkiem. Noszą go między innymi shinobi z Wioski Liścia i Deszczu, ale także budowniczy mostów - Tazuna.


Imię: Sasuke
Klan: Uchiha
Wiek: 15
Urodziny: 23 Lipca
Wioska: Konoha-Gakure
Ranga: Hokage
Klasifikacja: Missin-nin
Grupa krwi: AB
Wzrost: 173.2 cm
Waga: 53.5 kg
Umiejętności: Sharingan
Specjalne techniki:
Chidori
Chidori Nagashi
Shishi Rendan,
Pieczęć: Cursed Seals Heaven
http://img113.imageshack.us/img113/9333/sealheavensealedgr9.gif
Mangekyo Sharingan
http://i31.tinypic.com/29oldmt.gif
Amaterasu
Susanoo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
najlepszy bezsensowny kawal www.baryczsulow.pun.pl www.narutogiera.pun.pl Terror machine Lp Wbtb