#1 2009-01-02 20:09:57

Nika5041

http://i36.tinypic.com/ztj3nl.jpg

Powiedz to podam ;]
Call me!
Skąd: Dolina Nie Spełnionych Marzeń
Zarejestrowany: 2009-01-02
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Gaara

http://www.senpuu.net/fotki/biog_gaara.gif


Gaara
Wiek: 13
Urodziny: 19 Stycznia
Wioska: Suna-Gakure
Ranga: Genin
Grupa krwi: AB
Wzrost: 148.1 cm
Waga: 40.2 kg
Specjalne techniki: Daisan no Me, Gokusamaisou, Fuuton - Mugen Sajin Daitoppa, Ryuusa Bakuryu, Sabaku Kyuu, Sabaku Sousou, Sabaku Taiso, Shukaku no Tate, Suna Bunshin, Suna no Tale, Suna no Yoroi, Suna Shigure, Suna Shuriken, Tanuki Neiri no Jutsu
Pierwszy raz w mandze: rozdział #35
Pierwszy raz w anime: odcinek #20

Gaara jest postacią bardzo wyjątkową, zarówno dla fabuły, jak i dla losów tytułowego bohatera mangi, Naruto. Postacią, która pomimo swojej niejednoznacznej postawy moralnej zyskała sympatię czytelników.

Gaara urodził się jako syn Czwartego Kazekage i równocześnie przyszłe narzędzie bojowe do wykorzystania w walkach prowadzonych przez Suna-Gakukre. Kazekage, bowiem, wespół z członkinią najwyższej rady Wioski Piasku, Chiyo, zapieczętował w synu piaskowego demona, Ichibi Shukaku, za co życiem zapłacić musiała przy narodzinach matka chłopca, jedyna osoba, która wierzyła w istnienie dobra w Gaarze. Tym samym, Gaara stał się Jinchuuriki, "ludzkim poświęceniem" obdarzonym wielką mocą wynikającą z posiadanego demona, ale również skazanym na przekleństwo samotności i odrzucenia, jakie spotyka wszystkich noszących w sobie ogoniastego potwora. Jako dziecko, zatem Gaara czuł się wyalienowany, bowiem jego rówieśnicy go unikali, bali się go i traktowali jego obecność jako zło konieczne, które z trudem trzeba znosić. Nie mogący z nikim nawiązać kontaktu chłopak reagował na otoczenie agresją, co tylko pogłębiało jego odrzucenie. Znalazł jednak kogoś, kto okazał mu trochę uczuć. Była nią Yashamaru, siostra jego matki. Pokazała Gaarze także jasne strony świata, ale kiedy chłopak był gotowy, by się przed nią otworzyć i zacząć cieszyć życiem, zawierając przyjaźnie z innymi, Yoshimaru podjęła próbę zabicia Gaary, którego w sercu skrycie nienawidziła, winiąc go za śmierć siostry. Gaara odparł atak i pozbawił przeciwnika życia, ale tym samym zabił również w sobie budzące się człowieczeństwo, tracąc wszelkie zaufanie do ludzi i przyjmując najbardziej według siebie adekwatną postawę wobec wrogiego świata - nienawiść. Zaczął żyć tylko po to, by nienawidzić i zabijać, ludzie stali się dla niego jedynie przedmiotami, a jedynym celem jego życia stała się egzystencja we wrogości wobec wszystkiego, co go otaczało.

Dzięki mocy Shukaku Gaara (znany dokładniej jako Pustynny Gaara), stał się potężnym shinobi, doskonałym, bezwzględnym i okrutnym narzędziem w ręku Kazekage, tak jak to było od początku zaplanowane. Jednak siła Gaary powodowała, iż kierownictwo Wioski Piasku coraz bardziej obawiało się, iż wymknie się im on spod kontroli. Jako towarzysze, zostało mu wyznaczone jego rodzeństwo - siostra Temari i brat Kankuro, jednak chłopak traktował ich wyłącznie z pogardą, oni sami zaś czuli przejmujący strach przed jego siłą i nieprzewidywalnością. Kiedy Suna-Gakure dała się wmanewrować w intrygi Orochimaru i napaść na Konohę, Gaara wraz z rodzeństwem został tam wysłany z misją specjalną (udawali uczestników egzaminu na Chuunina). Miał dzięki temu okazję zaobserwować zupełnie inne relacje międzyludzkie, niż te, z którymi stykał się w rodzimej wiosce. Napotkał też przeciwników, którzy podważyli jego przekonanie o własnej supremacji. Jednak punktem zwrotnym w jego życiu stał się pojedynek z Naruto Uzumakim, będącym podobnie jak Gaara Jinchuuriki z zaklętym w sobie demonem Kyuubi. Z racji tegoż faktu, podobieństwo między oboma chłopakami było olbrzymie. Obaj borykali się przecież w dzieciństwie z przejmującą samotnością i alienacją, jednak, o ile Gaara w końcu sam odrzucił niechętny mu świat, Naruto nie ustawał w próbach nawiązania z innymi więzi bliskości, próbach, które, jak wiemy, w końcu zakończyły się sukcesem. I w miarę jak Naruto rozwijał się jako jednostka żyjąca w społeczeństwie, która zyskała akceptacje i uznanie, a także sympatię, przyjaźń i troskę innych, o tyle Gaara tkwił cały czas w odrzuceniu, które własną wrogą wobec wszystkich postawą pogłębiał. Starcie miedzy dwoma potężnymi Jinchuuriki zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Naruto, bowiem w przeciwieństwie do Gaary walczył on nie dla siebie, ale dla innych, i to właśnie dawało mu siłę. Dzięki pokrewieństwu duchowemu, jakie zaistniało między tymi dwoma chłopcami, Uzumakiemu udało się przekazać Gaarze przesłanie dotyczące kształtowania własnego życia. Wówczas Gaara zrozumiał, że samotność to nie zawsze jest konieczność, czasem to też wybór, który się podejmuje samemu, odsuwając się od otoczenia. Gaara, który całe życie skrycie pragnął uczucia, wcale takiego wyboru nie chciał podjąć, ale nie potrafił istnieć inaczej. Teraz jednak zauważył, że jego towarzysze i rodzeństwo nie koniecznie muszą być dla niego wrogami, zwłaszcza, iż wbrew temu, co sam myślał, nie są zamknięci na niego.

Lekcja, jaką udzielił, Gaarze Naruto odmieniła jego życie. Chociaż dalej pozostał zamkniętym w sobie introwertykiem, to odeszła jego nienawiść do całego otaczającego go świata i agresja skierowana przeciwko wszystkim. Uzumaki zaś zyskał wdzięcznego mu przyjaciela, a dzięki temu Konoha silnego sprzymierzeńca, którego pomoc nie raz okazała się dla młodych shinobi z Wioski Liścia zbawienna.

Pomimo jednak wewnętrznej przemiany życie Gaary nie stało się łatwiejsze. Otoczenie rodzinnej wioski podchodziło do niego z nieufnością. Jedynie jego rodzeństwo dostrzegło w nim ciepło i dobro, obdarzając go sympatią i wsparciem. Kiedy starszyzna zaproponowała Gaarze stanowisko Piątego Kazekage (bo uważano, że dzięki temu skuteczniej uda się go kontrolować, a ponadto zahamuje się jego mordercze zapędy), dojrzał on w tym szansę udowodnienia sobie i innym, iż potrafi uczynić wiele dobrego, zadbać nie tylko o siebie, ale i o innych, wykazać się poświęceniem i hartem ducha dla godnej sprawy. Dzięki tej niezłomnej postawie zaczął zyskiwać powoli uznanie i prostych shinobi piasku. Niestety, nie było mu dane osiągnąć swój nowy życiowy cel, bowiem szybko Suna-Gakure padła ofiarą agresji tajemniczej organizacji Akatsuki, która pragnęła demona ukrytego w Gaarze. Młody Kazekage, walcząc w obronie wioski został zmuszony do poświęcenia siebie dla bezpieczeństwa innych, wpadając w ręce Akatsuki, które pozbawiło go Shukaku.

Gaara jest jedną z najbardziej tragicznych postaci w świecie "Naruto". Skrzywdzony przez los, który wypaczył jego, w gruncie rzeczy, wrażliwe wnętrze i zepchnął w otchłań mroku i samotności. Nie wiele miał jasnych i szczęśliwych chwil, a kiedy już zaczynał sobie życie układać, ponownie dopadło go złe fatum. Gaara jest postacią niewątpliwie lubianą, dzięki swojej wyjątkowej sile, a także, a może przede wszystkim za sprawą jego dwoistej natury - dobrej i złej, cichej i impulsywnej, przyjacielskiej i wrogiej, uosabiał, bowiem zarówno ciemne, jak i jasne cechy człowieczeństwa, dlatego też każdy w nim mógł znaleźć w jakimś stopniu odbicie części siebie.Ukończenie Akademii Ninja: 12 lat
Zaliczenie Egzaminu Selekcji Chuunin: ? lat

Ukończone misje:
Ranga D: ?
Ranga C:9
Ranga B: 1
Ranga A: 1
Ranga S: 1


http://img132.imageshack.us/img132/7538/clessnt2.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutobitwa.pun.pl www.felinskiego-krakow.pun.pl klapsy lanie dziecko historyjki www.shinobininjarpg.pun.pl piosenki romantyczne