#1 2008-11-13 18:54:20

Sasuke Uchiha

http://i37.tinypic.com/2vbrcqg.jpg

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 52
Punktów :   

Wioski

Wioski

Każdy ninja urodził się, dorastał i uczył się podstaw ninjutsu w swojej "ojczyźnie", czyli jednej z kilku rozsypanych po świecie Wiosek (Gakure). Wioska stanowi podstawę militarną każdego kraju i zwykle jest politycznie zależna od władców, którzy przeznaczają spore dotacje pieniężne w zamian za wykonywanie dla nich różnorakich zadań. Niektóre państwa, takie jak np. Kraj Obłoków mają w swoich granicach więcej niż jedną osadę ninja. Wszystko zależy od możliwość i potęgi danego zarządcy. Także "polityka wewnętrzna" w danej Wiosce, czyli proces rekrutacyjny, szkolenie adeptów itp. jest z reguły wymuszana przez głowę państwa. Ogólnie możemt przyjąć, że istnieje pięć głównych osad - Liścia, Mgły, Piasku, Obłoku i Skały; na ich czele stoi pięć "Cieni", czyli Kage, odpowiednio - Hokage, Mizukage, Kazekage, Raikage i Tsuchikage. "Cienie" to wielcy ninja danej epoki, których umiejętności znacznie przekraczają możliwości zwykłych śmiertelników. Może się zdarzyć, że dana Wioska będzie miała dwóch, a nawet trzech (!) Kage w jednym momencie (tak jak to miało miejsce w przypadku Konoha-Gakure). Oprócz nich, osady dysponują "radą starszych", czyli dwójką, bardzo bliskich doradców, którzy w wypadku śmierci danego Kage mają uprawnienia by wybrać następnego. Poza tym sprawują bezpośrednią władcę w czasie, gdy ich "wódz" przebywa np. na polu walki. W serii do tej pory pojawiło się 10 Gakure. Poniżej znajdziecie ich opis.

Liść (Konoha-Gakure)
Wioska została założona przez pierwszego Hokage (Shindaime), ok. 100 lat przed wydarzeniami rozgrywającymi się w Naruto. To własnie dzięki niemu Konoha zawdzięcza swoją obecny wygląd i pozycję. Pierwszemu udało się, mimo licznych wojen i problemów zbudować silną i liczącą się osadę. Jest to jedyne Gakure, które znajduje się w Kraju Liści, dlatego też, Wioska raczej nie boryka się z problemami finansowymi. Przeciwnie, udało jej się doprowadzić do dominacji nad resztą, min. Suna-Gakure, co sprawiło, że wielu nienawidzi Liścia i pragnie jego kompletnej zagłady. W czasie swojego istnienia, przewodziło jej pięciu Hokage - Shindaime, Nindaime, Yondaime, Sandaime i Godaime. Osada wypuściła na świat wielu wielkich Shinobi, min. Orochimaru, Jiraiyę, Tsunade, Kakashiego, Gaia i Itachiego. Słynie z wielu znamienitych klanów takich jak Uchiha (praktycznie już nie istniejący), czy Hyuuga. Liść w czasie swojej krótkiej historii przeżył wiele wojen, które mniej lub bardziej niszczyły jej mury. Wiemy, że toczył wojny z Krajem Obłoków (czyli z aż dwiema osadami - Obłoku i Deszczu). Współczesna Konoha znajduje się w przymierzu z Wioską Piasku (które zresztą zostało na krótki czas bardzo poważnie zachwiane). Wyglądem raczej nie odbiega od tradycyjnych miast, lub wsi - ulokowana jest w centrum lasu i otoczona wysokim, kamiennym murem. W centrum wznosi się okazały stadion, na którym rozgrywany jest min. ostatni etap egzaminów na Chuunina.

Trawa (Kusa-Gakure)
Bardzo niewiele wiadomo na jej temat. Przypuszcza się, że Osada ta jest zupełnie niezależna, znaczy się, nie podlega żadnemu władcy, czy tez krajowi. Z jej mieszkańcami spotykamy się tylko raz, podczas egzaminu na Chuunina. Niestety, zabił ich Orochimaru, a naśtepnie przebrał się za nich, więc nie da się nic bardziej precyzyjnego powiedzieć.

Mgła (Kiri-Gakure)
Osada ulokowana i zależna od kraju Obłoków. Słynie z okrucieństwa i bezwzględności pod każdym względem. Na jej czele stoi Mizukage, o którym nie jest wiadomo nic (o jego poprzednikach także). Dawniej, przeprowadzano tutaj bardzo brutalny test w akademii ninja - trzeba było zabić kolegę ze szkolnej ławki. W ten sposób chciano wyodrębnić tcyh silniejszych psychicznie i fizycznie. Test został zaniechanie po małym skanadalu, który wybuchł po tym jak Momochi Zabuza, mały chłopiec, zamordował wszystkich adeptów podchodzących do egzaminu. Przyjmuje się też, że z Kirigakure pochodzi najwięcej nukeninów. Istnieje tutaj także organizacje, która nazywa siebie Seven Swordman of the Mist, w której skłąd wchodzili min. Zabuza i Kisame Hoshigaki. Ninja z tej osady słyną z tego, że kontynuują swoją walkę, choćby nie wiem co się stało, śmiało ryzykując przy tym swoje życie. Z Mgły pochodzą także Demonic Brothers.

Piasek (Suna-Gakure)
Kiedyś jedna z najpotężniejszych wiosek, dziś zdecydowanie przyćmiona przez Konohę, która doprowadziła Piasek do skrajnego bankructwa. Podlega władcy Kraju Piasków. Cechą charakterystyczną osady jest prawie wieczna burza piaskowa, która spowija jej mury. Z tego też powodu, mieszkańcy budują charakterystyczne, okrągłe domy w kolorze piaskowym. To wszystko sprawia, ze Suna-Gakure jest praktycznie nie do odnalezienia przez zwykłego podróżnika. Na jej czele stoi Kazekage. W serii, "Cień" został zgładzony przez Orochimaru i jak narazie nie ma informacji na temat jego następcy. Osada swojego czasu przeprowadziła szereg eksperymentów związanych z olbrzymim demonem piasku - Shukaku. W wyniku tego narodził się Gaara, który jest asem w rękawie wioski. Z tąd pochodzi także Baki, Kankurou i Temari (warto zauważyć, ze Gaara, Temari i Kankurou są rodzeństwem, mają wspólnego ojca - Kazekage). Obecnie znajduje się w sojuszu z Konohą.

Śnieg (Yuki-Gakure)
Wioska, która pojawia się zapowiedzi filmu kinowego Naruto. Więcej informacji znajdziecie tutaj, gdy tylko uda nam się tą kinówkę obejrzeć. Wiadomo narazie, że ninja z tej osady posługują się skomplikowanymi urządzeniami mechanicznymi, które wykorzystują do walki (mechaniczne zbroje, działa, a nawet skrzydła pozwalające latać). Osada nie spełnia większego znaczenia w polityce światowej, z racji, że nie posiada Kage. Nie wiadomo także, w którym kraju jest ulokowana. Wiemy, że jest to gdzieś wśród wiecznie ośnieżonych, wysokich szczytów górskich.

Wodospad (Taki-Gakure)
Kolejne pomniejsze Gakure bez Kage w swoich szeregach. Ulokowane jest na szczycie wysokiego klifu, po którym w dół spływa wodospad. Udało jej się przetrwać liczne wojny właśnie z powodu dogodnej lokalizacji - wejście jest bardzo dobrze zamaskowane, a cała osada spoczywa u stóp potężnego drzewa, które osłania przed wścibskimi obserwatorami. Obecnie wodzem wioski jest Shibuki. Wioski słynie z tak zwanej Hero Water, która daje olbrzymią szybkość wojownikom i jest ostateczną bronią Wodospadu.

Dźwięk (Oto-Gakure)
Zarówno wioska, jak i państwo w którym leży (Kraj Dźwięku) zostały stworzony i są władane przez Orochimaru. Jej mieszkańcami, jak i wojownikami są ludzie starannie selekcjonowani przez Orochiego, którzy są gotowi pójść za nim nawet na śmierć. Na dłuższą metę osada planuje zdobycie i całkowite zniszczenie Konohy, a następnie stopniowe powiększanie swojej władzy na świecie. Żaden z ninja noszących opaskę Wioski Dźwięku nie jest rdzennym mieszkańcem tych terenów - pochodzą oni z innych osad.

Deszczu
Wioska znajdująca się w Kraju Obłoków i związana sojuszem z Wioską Obłoków. Nie posiada własnego Kage i spełnia raczej małe znaczenie na świecie. Shinobich z tej osady spotykamy przy okazji egzaminu na Chuunina; udało im się nawet przejść do drugiego etapu, ale tutaj wszyscy zostali pozabijani. Brak dalszych informacji na jej temat.

Obłoku (Kumo-Gakure)
Gakure, na którego czele stoi Raikage. Ulokowana w Kraju Obłoków. Potężna i mająca w swoich szeregach wielu ninja (w tym także tych z Wioski Deszczu, z którymi są w ścisłym przymierzu). Niegdyś największy wróg Konohy - prowadził z nią wiele wyniszczających wojen, ale wszystkie zakończyły się klęską dla Obłoku. Obecnie znajdują się w stosunkach neutralnych. Brak bliższych informacji na jej temat.

Skały (Iwa-Gakure)
Ostatni z osad, której przewodzi "Cień" - Tsuchikage. W całej serii nie mieliśmy do czynienia z wojownikami z tej wioski. Nie podchodzili także do egzaminów na Chuunina. Zlokalizowana w Kraju Skał. Można zgadywać, że znajdują się w izolacji od reszty świata. Brak bliższych informacji na jej temat.


Imię: Sasuke
Klan: Uchiha
Wiek: 15
Urodziny: 23 Lipca
Wioska: Konoha-Gakure
Ranga: Hokage
Klasifikacja: Missin-nin
Grupa krwi: AB
Wzrost: 173.2 cm
Waga: 53.5 kg
Umiejętności: Sharingan
Specjalne techniki:
Chidori
Chidori Nagashi
Shishi Rendan,
Pieczęć: Cursed Seals Heaven
http://img113.imageshack.us/img113/9333/sealheavensealedgr9.gif
Mangekyo Sharingan
http://i31.tinypic.com/29oldmt.gif
Amaterasu
Susanoo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jak odblokowac modul w ws50 paragraf 144 zakłócanie ciszy nocnej śmieszne historie o dupie lzawienie oczu u psa przyczyny margonem wyglądy palladyn