#1 2008-11-13 18:56:03

Sasuke Uchiha

http://i37.tinypic.com/2vbrcqg.jpg

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 52
Punktów :   

Klasyfikacja shinobi

Klasyfikacja shinobi

Shinobi, jako siła zbrojna są zorganizowani hierarchicznie. Zachowaniu tej struktury służą rangi, odpowiadające poziomowi bojowemu danego ninja.

Student Akademii
Pierwszym krokiem do bycia ninja jest oczywiście akademia. Dzieci są tam posyłane zazwyczaj po ukończeniu dziewięciu lat i pobierają nauki do wieku lat trzynastu, jednak szczególnie utalentowane jednostki mogą szkołę zacząć wcześniej i wcześniej ją też skończyć. W tych akademiach uczniowie nie uczą się wykonywać misji, tylko zapoznają się z podstawami umiejętności ninja oraz poznają techniki stosowane w walce. Nauka kończy się testem przed komisją egzaminacyjną. Niestety, nie wszystkim jest dane przetrwać pomyślnie ten egzamin - wielu odpada i tylko kilku zostaje uznanych oficjalnie za ninja, czemu towarzyszy wręczenie opaski z emblematem osady.
Przykłady: Konohamaru

Genin
Najniższa ranga w hierarchii stopni ninja. Pełni funkcję swego rodzaju praktyki zawodowej. Geninowie są organizowani w trójosobowo drużyny, którym przydziela się wychowawcę, jakim jest zazwyczaj doświadczy Jounin. On też kształci grupę swoich uczniów według własnego uznania, kierując nimi podczas wykonywania misji. Misję te początkowo są proste, wręcz banalne, w miarę jednak nabywania doświadczenia, stają się one coraz bardziej skomplikowane i ryzykowne. Celem tej edukacji jest przygotowanie Genina do ostatecznego egzaminu na podstawowy stopień ninja - Chuunin.
Przykłady: Naruto Uzumaki, Sakura Haruno, Sasuke Uchiha

Chuunin
Chuunin to podstawowa ranga shinobi. Każdy Genin, jeśli w ogóle nadaje się na ninja, wcześniej czy później musi zostać Chuuninem. Od ninja tej rangi wymaga się odpowiedzialności, znakomitego opanowania wszystkich podstawowych technik, doświadczenia bojowego i umiejętności działania w zespole. Chuunin też jest upoważniony do dowodzenia drużynami składającymi się z Geninów lub innych Chuuninów. Niektórzy też zajmują się edukacją uczniów w Akademii Ninja. Rozwój większości ninja kończy się na tym stopniu. Tylko najwybitniejsi awansować mogą dalej na Jouninów.
Przykłady: Iruka Umino, Shikimaru Nara

Jounin
Najwyższa standardowa ranga, jaką może osiągnąć ninja. Jouninowie są wybitnymi wojownikami. Techniki ninjutsu, genjutsu i taijutsu opanowane muszą oni mieć perfekcyjnie, wykazywać się dużym doświadczeniem bojowym. Posługują się technikami o najwyższym stopniu skomplikowania, często też sami tworzą własne lub rozwijają te, przekazane im „w spadku” przez własny klan lub wychowawcę. Zazwyczaj też specjalizują się w danej grupie technik. Jouninowie wykonują najbardziej wymagające misje. Wielu z nich jest przydzielanych także jako wychowawcy drużyn Geninów. Specyficzną rangę tworzą Jouninowie Specjalnego Poziomu, najzdolniejsi, którym przyznawane są przez kage specjalne uprawnienia.
Przykłady: Kakashi Hatake, Gai Maito, Asuma Sarutobi

Sage
Jest to specjalna ranga, która przysługuje absolutnie zdolnym geniuszom ninjutsu. Poziom bojowy Sage dorównuje Kage i zazwyczaj spośród nich właśnie ci ostatni są wyznaczani. Ich umiejętności i doświadczenie daleko wykraczają poza to, co reprezentują Jouninowie. Są oni zazwyczaj twórcami licznych zaawansowanych technik, a ponadto mają perfekcyjnie opanowaną olbrzymią ilość innych technik, także tych zapomnianych lub zakazanych. Towarzyszy im również wielka renoma i respekt. Można powiedzieć wręcz, iż są chodzącymi legendami. Zazwyczaj nie są to ludzie młodzi, niemniej i tutaj zdarzają się wyjątki. Shinobi tej rangi jest naprawdę bardzo niewielu, dana osada posiada zazwyczaj ich tylko kilku, często już wyłączonych z działań zbrojnych z powodu wieku.
Przykłady: Jiraiya, Orochimaru, Sakumo Hatake

Kage
Kage to najwyższa ranga ninja, powiązana ściśle z funkcją, jaka jej towarzyszy. Kage, bowiem jest przywódcą danej osady ninja. Wyróżnia się pięciu kage: Ho (ogień), Kaze (wiatr), Rai (grom), Mizu (woda) i Tsuchi (ziemia). Kage zazwyczaj rekrutuje się z pośród młodszych Sage lub najwybitniejszych Jouninów (jeśli dana wioska tych pierwszych nie posiada lub nie mogą oni z różnych względów pełnić tej funkcji), należy więc do najsilniejszych i najzdolniejszych wojowników, jakich posiada wioska. Musi też wykazać się wielkim doświadczeniem, a ponadto znakomitymi umiejętnościami organizatorskimi. Decyduje on w praktycznie wszystkich sprawach wioski, ale też za całą wioskę ponosi odpowiedzialność. Kage mogą być wybierani przez starszyznę wioski i Sage, bądź też wyznaczani na to stanowisko przez poprzednika.
Przykłady: Sarutobi, Tsunade.


Imię: Sasuke
Klan: Uchiha
Wiek: 15
Urodziny: 23 Lipca
Wioska: Konoha-Gakure
Ranga: Hokage
Klasifikacja: Missin-nin
Grupa krwi: AB
Wzrost: 173.2 cm
Waga: 53.5 kg
Umiejętności: Sharingan
Specjalne techniki:
Chidori
Chidori Nagashi
Shishi Rendan,
Pieczęć: Cursed Seals Heaven
http://img113.imageshack.us/img113/9333/sealheavensealedgr9.gif
Mangekyo Sharingan
http://i31.tinypic.com/29oldmt.gif
Amaterasu
Susanoo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
eod b2f poradnik sine oczy przyczyna metoda kolejnych podstawień interpretacja polskie serwery rp www.pisi.pun.pl