#1 2008-11-13 18:55:09

Sasuke Uchiha

http://i37.tinypic.com/2vbrcqg.jpg

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 52
Punktów :   

Ekwipunek shinobi

Ekwipunek shinobi

Kunai
Podstawowa broń każdego shinobiego. Kunai to nieduży sztylet, który może być rzucony lub używany jako nóż. Kunai jest tak skonstruowany, że shinobi bez problemu może rzucić kilkoma takimi nożami (trzymając je za uchwyt w kształcie koła na końcu). Kunai służy przede wszystkim do zadawania ran kłutych, poprzez pchnięcia. W Naruto właściwie każdy bohater, czy wróg używa Kunai, od Naruto, przez Sasuke, aż do Zabuzy.

Shuriken
Shurikeny, zwane gwiazdkami ninja, występują w trzech różnych odmianach: małe Shurikeny oraz dwa typy dużych Shurikenów (zwykły oraz Evil Wind). Te pierwsze są poręczne, łatwe w użyciu, lecz nie przynoszą zbyt dużych efektów. Natomiast duże Shurikeny są trudniejsze w obsłudze (trzeba jednak mieć siłę, żeby takim rzucić :)), mniej poręczne, ale jak już kogoś nim trafisz, to raczej przyniesie efekty ;). Jest jeszcze jeden, chyba najlepszy pod względem zadawanych obrażeń, oraz poręczności Shuriken. Jest nim Evil Wind Shuriken. Ma zakrzywione ostrza, więc zadaje większe obrażenia niż zwykły duży Shuriken, a jednocześnie jest poręczny, ponieważ można go złożyć. Kiedy jest złożony jest niewiele większy od Kunai. Dużych Shurikenów używają głównie bardziej doświadczeni ninja. Geninowie wolą zazwyczaj klasyczne, małe Shurikeny.

Senbon
Długie, cienkie, metalowe igły wykorzystywane przede wszystkim w akupunkturze, są używane przez niektórych ninja (np. Haku) jako broń precyzyjna. Taką igłą trudno jest zabić ot tak sobie nią rzucając. Ninja rzucając taką zabaweczką celuje w określony punkt witalny na ciele (serce, nerki, oczy). Czasami, igłami rzuca się po to, by zatrzymać na chwilę przeciwnika trafiając go np. w plecy.

Parasolka
Brzmi to śmiesznie, ale niektórzy shinobi (w Naruto używali go geninowi z Wioski Ukrytego Deszczu) jako broni używają bambusowych parasolek. Traktuje się je przede wszystkim jako dodatek do technik (np. Water Needles no Jutsu w połączeniu z parasolkami daje dużo większy zasięg tej techniki), lub jako osłona przed bronią miotaną przeciwnika.

Miecz Zabuzy
Kubikiri Houcho. Olbrzymi oręż przypominający trochę tasak, który jest podstawową bronią Momochi Zabuzy. Co najdziwniejsze, Zabuza dość swobodnie używa też tego miecza jako broni miotanej, co czyni ją bardzo trudną w bloku. Duży ciężar jest atutem przy walce wręcz - łatwo przełamać nią blok przeciwnika.

Łańcuch
Ciężki, zawierający dodatkowo odpowiednie ostre ostrza łańcuch jest używany przez shinobich z Wioski Ukrytej Mgły. Bardzo skuteczny przeciw pojedynczemu przeciwnikowi. Technika walki łańcuchem polega na oplątaniu nim wroga, a następnie poszatkowanie go na kawałki poprzez zaciskanie go wokół ofiary.

Kij
Drewniany lub bambusowy, o bardzo różnych długościach (od jednego metra do nawet ponad dwóch). Używana przez wielu shinobich, chociaż w Naruto jest raczej rzadko spotykana. Technika walki kijem (jojutsu) wbrew pozorom potrafi być bardzo niebezpieczna dla przeciwnika. Krótszym kijem można bez problemu roztrzaskać stopę przeciwnikowi, a dłuższym głowę.

Solder Pils
Te pigułki są używane tylko wtedy, gdy wojownik wie, że walka będzie trawa długo. Taki rodzaj quasi-dopingu pozwala bez wycieńczenia walczyć przez trzy dni i trzy noce. W skład tych pigułek wchodzą proteiny, które działają na bodźce. Powoduje to bardzo szybki wzrost chakry. Idealne dla shinobich nastawionych głównie na walkę ofensywną (Kiba+Akamaru).

Kyodai Sensu
Tajna broń Temari. Jego użycie powoduje bardzo silne huragany, które na dodatek są w stanie zadawać obrażenia. Czasami wachlarz służy do latania, co bardzo dobrym przykładem jest walka z Tenten podczas Egzaminu Selekcji Chuunin. Ów broń posiada trzy gwiazdy, które są jakby znakiem dla Temari do ostatecznego ataku. Kiedy jeszcze nie zostaną one odsłonięte wtedy nie ma dla niej prawdziwej walki.

Podręczne zwoje
Kolejny podstawowy element ekwipunku każdego ninja. Może mieć najróżniejszą zawartość. Począwszy od jakichś drobnostek po jakieś najważniejsze informacje, które mogą być bardzo cenne dla jego właściciela. Wiadomo co tam może się jeszcze znaleźć ? Każdy ma takie zwoje na swoje potrzebny. I co się tam znajdzie to zależy tylko i wyłącznie od ich właściciela.

Rękawica dźwięku
Przed tą bronią nie można się obronić. Nawet jeśli zrobi się jakieś uniki, to i tak nie da się uciec przed wibracjami pochodzącymi z tej broni. Fale dźwiękowe uwolnione nie podążają za ruchem machnięcia ręki, tylko jest kontrolowana za pomocą chakry. Dzięki temu zawsze trafia do wyznaczonego celu. Wszystko zależy od woli właściciela tej rękawicy.

Zwój zakazanych technik
Mówiąc prosto, wewnątrz tego zwoju znajdują się techniki, które zostały uznane za zakazane. Powodem tego jest dość wysoki poziom nauczenia, a także stopień zagrożenia jakie dana technika może stworzyć. Przedmiot ten znajduje się w domu 3rd Hokage. Nie jest on raczej dobrze strzeżony, skoro nawet taki Naruto mógł go z łatwością wykraść. A wykradł go przez pewnego zdrajcę, któremu bardzo zależało na zdobyciu zakazanych tajników, co by mu pozwoliło stać się najsilniejszym ninja w wiosce. Dzięki temu zwojowi Naruto opanował jedną z trudniejszych technik, z którymi nawet Jounin'owie mogli mieć problemy.

Zwój Przywołania
Przekazywany z pokolenia na pokolenie przez shinobi. Zwój, dzięki któremu zawiera się przymierze ze zwierzętami. Po zawarciu takiego paktu można przywołać jedną z kilku kreatur. Należą do nich m.in.: psy, ślimaki, żaby, małpy a także węże. Wewnątrz niego znajduje się spis osób, które są upoważnione do korzystania z tej techniki. Cały formularz jaki się tam znajduje należy uzupełnić własną krwią. Jest to bowiem jeden z elementów służący do przywołania kreatury prócz pieczęci, które są podstawą.

Gurda
Jedyna przedmiot, który posiada przy sobie ten tajemniczy shinobi z Wioski Piasku. Naczynie po brzegi jest wypełnione specjalnym piaskiem, który osłania Gaarę, przed fizycznymi atakami przeciwników, a także jest wykorzystywany do ataków (na przykład Desert Coffin, czy też Desert Funreal). W sytuacjach krytycznych służy jako awaryjna ochrona (tak się stało, gdy Rock Lee użył przeciwko pustynnemu wojownikowi Primary Lotusa) Waza posiada rzemyk, dzięki któremu można ją nosić niczym plecak.

Karta wybuchowa
Kawałek papieru z zapisaną na niej pieczęcią. Działa na zasadzie bomby z opóźnionym zapłonem - najpierw zaczyna płonąć a potem wybucha z dużą siłą. Używana do zastawiania pułapek i ataków z zaskoczenia (np. poprzez przyklejenie jej do pleców jakiego niedużego zwierzęcia). Łatwa do wykonania, a jednoczenie bardzo użyteczna - dzięki temu może być w jakiegoś niedużego zwierzęcia). Łatwa do wykonania, a jednoczenie bardzo użyteczna - dzięki temu może być szybko spreparowana, nawet podczas walki.

Karasu
Jest to podstawowa marionetka Kankuro. W dosłownym tłumaczeniu Karasu oznacza kruk. Zabawka ta sama w sobie posiada wiele przydatnych broni. Niektóre z nich są nawet zatrute, co pozwala na zadanie dodatkowych obrażeń przeciwnikowi. Karasu, tak jak i inne marionetki, jest manipulowany przy pomocy nitek zrobionych z Chakry. Dzięki temu z gracją może kontrolować wszystkie ruchy swoich kukiełek. W trudnych sytuacjach Karasu wykorzystywane jest do podmiany ciał. Kiedy marionetka wyraźnie nie radzi sobie z wrogiem, wtedy Kankuro wkracza do akcji.

Kuraori
Tłumacząc na polski Kuraori znaczy czarna mrówka. Tak samo jak Karasu, ta marionetka również jest kontrolowana przy pomocy nici Chakry. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, Kuraori może służyć również jako pojemnik. Działa on na prostej zasadzie. Wróg może być "pochłonięty" przez kukiełkę, z której ciężko jest się wydostać. Po długiej walce z przeciwnikiem przy pomocy Kuraori z łatwością można zakończyć całe przedstawienie. W ciele marionetki znajdują się otwory pasujące do kończyn Karasu. Szybka śmierć, uwięziona osoba nawet nie zdąży poczuć bólu. Dzięki temu Kankuro otrzymuje wspaniałe narzędzie, przy pomocy którego może zabić nie jednego przeciwnika.

Sanshouuo
Wraz ze wzrostem umiejętności Kankuro pojawia się nowa marionetka. Tym razem nie jest ona noszona na plecach jak w przypadku dwóch pozostałych. Ta kukła jest pojawia się przy pomocy techniki przywołania. Sanshouuo jest marionetką o ogromnych rozmiarach. Z wyglądu przypomina wielką salamandrę.

Haridoku
Broń używana jedynie przez Shizune. Za pomocą specjalnego urządzenia, w którego wylotach umieszczone są zatrute igły, ninja potrafi w jednej chwili posłać na przeciwnika do pięciu igieł naraz.Kastety Asumy
Są to normalne kastety, z tym, że zakończone są dodatkowym ostrzem. Bronią tą posługuje się Asuma. W dodatku potrafi on za pomocą chakry wydłużać pole zasięgu swoich kastetów, co czyni je bardzo niebezpieczną i skuteczną bronią podczas walki.


Samehada (Sharkskin)
Potężna broń którą umie władać jedynie Kisame. Miecz ten wykonany jest ze skóry rekina, która jest niesłychanie ostra. Wystarczy mały kontakt z przeciwnikiem i już jest on cały rozszarpany. Miecz ten ma tez jeszcze jedną ciekawą właściwość, mianowicie potrafi absorbować chakrę przeciwnika. Wyćwiczony Kisame potrafił ten niesłychanie ciężki miecz przymać w jednej ręce i przy tym nie tracić nad nim kontroli.

Flet
Jak na razie widzimy zastosowanie fletu tylko przez Tayuye. Dziewczyna używa instrumentu do wytworzenia dookoła przeciwnika genjutsu (iluzji). Flet ten ma tez swoje zastosowanie do kontroli trzech potworów przyzwanych przez dziewczynę. Wysyła w ich stronę dźwięki z informacjami, co mają robić, gdzie uderzyć i jak się poruszać. Melodia, która się przy tym tworzy, może wywołać ciarki u człowieka. Są to rytmy iście pogrzebowe.

Woda bohaterów
Jest to święta woda pobierana raz na 100 lat z wielkiego drzewa rosnącego w kraju wodospadu, obowiązkiem przywódcy tej wioski jest ochranianie jej. Wypicie tego napoju wzmacnia chakre dziesięciokrotnie na krótki okres czasu. W wiosce Wodospadu nie ma Kage, bohaterowie pili tę wodę i walczyli w czasie wojen. Niestety jak to zwykle bywa z rzeczami, które są super, ta też ma wadę. Ta woda to miecz obosięrzny. W zamian za zwiększenie chakry, "pożera" ona człowieka. Wielu shinobich zginęło nie od raz, ale od niej. Dlatego też woda została schowana. Wiele lat temu, ojciec Shibukiego napił się jej, aby chronić wioskę, jednak był za stary, aby przeżyć skutki uboczne.

Pigułka ze skrzepnięta krwią
Dosyć przydatna rzecz. Jak to często bywa, w czasie misji shinobi poprzez rany może stracić wiele krwi. Co wtedy zrobić? Oczywiście połykamy pigułki z krzepnącą krwią i uzupełniamy jej brak. Lek stosowany przez wielu lekarzy.Kosa Hidana o trzech ostrzach
Nieodłączny element wyposażenia Hidana. Dzięki tej broni z łatwością może walczyć ze swoimi przeciwnikami na duże dystanse. Na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą kosę, jednak potrafi się ona wydłużyć dzięki ukrytej linie. Można nią również rzucać.


Enma Kongou-Nyo
W czasie walki Enma potrafi zamienić się w wielki pal. Ta broń jest również skuteczna. Pod tą postacią dochodzą dodatkowe ataki. Kij może się z łatwością wydłużać, a później wracać do swojej pierwotnej długości. Summon Trzeciego w takiej formie potrafi otworzyć oczy, dzięki czemu może dokonać analizy sytuacji.


Miecz Kimimaro
Dzięki zaawansowanym więzom krwi Kimimaro jest zdolny do tworzenia broni ze swoich kości. Jednym z takich podręcznych przyrządów jest miecz. Ujmując ściślej nie jest to zwykła "szabelka". Kości Kimimaro nie są złożone tylko z wapnia. Są one twarde jak stal.


Miecz Hayate
Ostrze Gekko Hayate, które stosował w swoich technik. Jest to bardzo wytrzymały oręż, który z łatwością może przecinać grube warstwy. Jest to jedna z nielicznych katan, jakie można w serii spotkaćKusanagi
Orochimaru posiada swój osobisty miecz – legendarny Kusanagi. Ze względu na jego wartość trzymał go w swoim ciele. Kiedy chciał go użyć wyjmował przez usta. Dzięki temu, że był spokrewniony z wężami taki wyczyn nie sprawiał mu większego bólu. Także Sasuke podczas pobytu pod czujnym okiem Orochimaru doczekał się swojego Kusanagi.

Sztylety GamaBunty
Gamabunta nosi ze sobą dwa sztylety. Gigantyczne rozmiarem, mogą być wykorzystywane nie tylko przez niego, ale także obojętnie jakiego ninje, który jest wystarczająco silny aby je podnieść i manewrować ich wagą. Kiedy przychodzi żabie walczyć z innym potężnym summonem, wtedy też możemy widzieć go w akcji z takim sztyletem.

Wybuchające granaty dymne
Kiedy zawleczka jest wyciągnięta z tego granatu, w rezultacie jest duża eksplozja i wypuszczenie dymu. To umożliwia ninji wykonywanie ich ruchów w sekrecie, jak również odpowiedni moment do ewentualnej ucieczki.Makibishi
Ta broń jest przede wszystkim używana w czasie ucieczki. Wiele makibishi jest rzucanych na ziemie i wróg będzie miał trudności w pościgu, ponieważ metalowe kolce mogą przebić podeszwę butów.Hiruko
Marionetka Sasoriego, która służyła mu za pancerz. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że tak właśnie wygląda Missing-nin z Suna-Gakure. Jak się jednak okazało, było to ciało jednego z shinobi z piaskowej wioski, które przerobił na swoją kukiełkę. Masywna marionetka, która z tyłu posiadała ogromny ogon nasączony trucizną. W swoim asortymencie miała dużo broni, które również były zatrute. Hiruko została zniszczona przez Sakurę, dzięki jej nadludzkiej sile.

Sandaime Kazekage
Jedna z potężniejszych zabawek Sasoriego. Zniknięcie Trzeciego Kazekage było dla wszystkich zagadką, ponieważ był uważany za najsilniejszego shinobi jaki żył w Suna-Gakure. Nikt nie wiedział co się z nim stało. Prawdą jednak było to, że przyszło mu walczyć z Sasorim. Jednak przegrał z nim, a następnie stał się jego marionetką. Lalkę Sandaime Kazekage widzimy w walce Sasoriego z Chiyo i Sakurą. Ta druga po długiej walce w końcu zniszczyła kukiełkę.

Rodzice Sasoriego
Sasori specjalizował się w tworzeniu marionetek na wzór ludzkich ciał. Pierwszymi lalkami byli jego rodzice. Na początku wykorzystywał je w celu zaspokojenia swojej dziecięcej potrzeby miłości. Kiedy potrzebował czułości kilkoma ruchami palców sprawiał, że „rodzice” przychodzili do niego i go przytulali, a zdarzało się nawet, iż spali z nim, jakby to byli prawdziwi ojciec i matka. Kiedy wydoroślał i przestał ich potrzebować, zapomniał o nich. Dopiero Chiyo się nimi zajęła – wyposażyła je w broń, która później przydała się w walce z Sasorim. To właśnie zadały ostateczny cios członkowi Akatsuki z Suna-Gakure.


Imię: Sasuke
Klan: Uchiha
Wiek: 15
Urodziny: 23 Lipca
Wioska: Konoha-Gakure
Ranga: Hokage
Klasifikacja: Missin-nin
Grupa krwi: AB
Wzrost: 173.2 cm
Waga: 53.5 kg
Umiejętności: Sharingan
Specjalne techniki:
Chidori
Chidori Nagashi
Shishi Rendan,
Pieczęć: Cursed Seals Heaven
http://img113.imageshack.us/img113/9333/sealheavensealedgr9.gif
Mangekyo Sharingan
http://i31.tinypic.com/29oldmt.gif
Amaterasu
Susanoo

Offline

 

#2 2008-11-24 21:32:25

zimek

http://i36.tinypic.com/ztj3nl.jpg

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ekwipunek shinobi

Kukly dodaj ;]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jak nazywa sie czerwona kropka na czole www.freciochy.pun.pl czy są sztuczki do gangstar city proch z saletry potasowa żelazny golem minecraft jak zrobić